BEST OF BŘEZEN
Publikováno: 9.4.2021
Kategorie: Novinky

Tentokrát jsme pro vás připravili celé požitkářské menu:

 

  • celerový džus a #heavymetaldetox na snídani 🍌
  • na oběd pár hříchů
  • jako dezert trochu toho partnerského cukrování 🍭 (káva, na kterou padne 144 litrů vody, je volitelná 😀…)
  • a k večeři dobře vychlazené francouzské červené 🍷…

Detox jako cesta ke zdraví

Anthony William

Tři Čtyři věci princezně chyběly – slunce, čerstvý vzduch, láska a celerový džus 😊!

Ke čtení téhle knížky si musíte vzít hooooooodně otevřenou mysl. Aby vás totiž mohla zachránit, totálně rozloží celý váš myšlenkový koncept o zdravé stravě. Třeba, že citrusy zahleňují a v zimě jsou totální nesmysl, že ovoce je plné cukrů, způsobuje akné, nadváhu a hyperaktivitu. Že tepelně upravená strava je nezbytnost. Smysl dávají jen sezónní potraviny. A pro chléb se vyplatí i přes plot skočit. Ještě jste se mnou? Tak to je dobře. Protože, když utišíte ten hlas v hlavě, co vám tvrdí, že tenhleten Anthony bude nejspíš jen nějaký další šarlatán, padne i koncept nevyléčitelných nemocí. Protože to jsou jen nemoci, se kterými si doktoři neví rady. Nic víc.

Podle Anthonyho jsou za všemi symptomy – od diabetu přes artrózu a nemoci štítné žlázy až po Alzheimera, deprese a úzkosti – objevené i neobjevené viry, těžké kovy, pesticidy a chemie všude kolem. A samozřejmě stres.

Takhle knížka s vámi buď zarezonuje, anebo vám nad ní zůstane rozum stát. Nic mezi tím. Nezmínila jsem totiž ještě jednu důležitou věc. Anthony není doktor, výživový poradce, chemik, imunolog ani nic podobného. Je to týpek, který dokáže rozmlouvat s Duchem (bytostnou formou soucitu)…

Náš úžasný život

Misha Maynerick Blaise

Tato zábavná, barevná knížka plná poschovávaných zajímavostí vypráví o tom, jak jsme my lidé spojeni se vším kolem nás – s ostatními živočichy, s přírodou i s celým vesmírem.

Dozvíte se třeba, že:

  • ruce v hlíně = příval serotoninu
  • les má svůj vlastní internet
  • „kybernetické útoky“ se nevyhnou ani přírodě
  • 60 % naší DNA máme společných s banánovníkem
  • včely mají stejně jako lidé odlišné rysy osobnosti, podle kterých si vybírají zaměstnání

10 minut denně pro váš vztah

Barton Goldsmith

Jako vaše sportovní výkony závisí na pravidelném cvičení, tak váš vztah stojí na práci s emocemi. Nečekejte na krize, abyste se pak snažili zachraňovat, co se dá. Začněte na svém vztahu pracovat právě teď!

V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.

Autor, manželský poradce, v krátkých kapitolách uvádí příběhy párů ze své praxe a na nich ilustruje, jak jednoduché a drobné krůčky mohou přinést do vztahu to, co potřebuje. V knize se věnuje lásce a intimitě, emocím a romantice a nechybí kapitola o sexu. Nevyhýbá se ani bolavým oblastem, jako jsou spory například o peníze, dává rady k nastolení vyrovnaného vztahu a efektivní komunikace.

Lars pod palbou

Daniel Gris

Tuhle skvělou novinku asi úplně nejvíc přiblíží bezprostřední recenze od našeho Stanyslawa: 

Drsně. Svižně. Tvrdě. Stručně. Lehce. Vtipně. Čtivě. Hutně. Přehnaně. Jednoduše. Wikipedicky. Tak se má psát detektivka.

S panákem v ruce, ještě lépe: dvojitým. Za bicími. Tři až čtyři hezké holky v posteli na jeden příběh. Metal nebo aspoň hard rock. Vyražený zub. Jednorázoví helfři a náskok před policajty. Z jednoho průšvihu do druhého. Tak má vypadat soukromé očko. A všecky Larsovy atributy tu samozřejmě opět máme. Jen basy je tu o něco víc než silných a krásných aut. Měl jsem na mysli vězení, ale o té elektrické se taky ledacos dozvíme.

A vraha i motiv jsem měl o 15 stránek dřív než Lars, heč. Ale za tu řeckou vesničku a ouzo mu to odpustím.

🥃 co u toho pít: nazrzlý destilát
🎵 co u toho poslouchat: původní Lynyrd Skynyrd

První pomoc pro vysoce citlivé

Asa-Saga Hammarstedt

Unavuje vás mnoho vjemů? Hlasité rádio, převoněná kolegyně, svědivý svetr, moc ostré světlo, anebo moc velká koncentrace lidí na metr čtvereční? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi. A nejste v tom sami!

Má to stejně asi pětina lidí na planetě. Citlivka je třeba i Alanis Morissette, Scarlett Johansson nebo Jim Carrey. A kam to dotáhli… Chce to jen trošku té práce, sebelásky a nastavování zdravých hranic.

Švédská terapeutka ve své knize nabízí množství praktických návodů, jak může vysoce citlivý člověk svou citlivost konstruktivně využít. Radí, jak se vyrovnat s tzv. přestimulováním a jak o sebe skutečně do hloubky pečovat, abychom zase nabyli ztracené rovnováhy, uvádí praktické rady z vlastní zkušenosti, příklady různých vhodných cvičení zaměřených na ponoření do sebe a uklidnění a užitečné fyzické i duševní strategie.

Víno a čáry

Luanne G. Smithová

Tahle čarodějka nemá slabost pro máslový ležák, ale pro víno!

Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem.

Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?

Přesně takový kousek tady chyběl! Víno, knihy, romantika bez zbytečné přecukrovanosti a perfektní obálka 🖤…

Kdo neodolá?

QualityLand

Marc-Uwe Kling

Tvá úplně první návštěva QualityLandu se blíží. Už se těšíš? Ano? Ještě aby ne! Už brzy se totiž podíváš do tak významné země, že se po jejím vzniku začal psát nový letopočet: takzvaný QualityTime.

Vítej v říši superlativů.

Vše tu funguje hladce: Automatizovaná služba vám dohodí dokonalého partnera a spolehlivé algoritmy společnosti TheShop vědí, co přesně chcete, ještě předtím, než si to vyberete. Ale i v QualityLandu se najdou vadné kousky – dron se strachem z létání nebo bojový robot trpící posttraumatickou stresovou poruchou. A ty všechny má šrotovník Peter Nezaměstnaný nechat zničit. Co když se ale vzepře systému?

Pojídačka hříchů

Megan Campisiová

„Představte si spojení děl Margaret Atwoodové a Umberta Eca — a dostanete tento úžasný román.“

Pojídačka hříchů nabízí poutavý příběh o zradě a lsti, o smrtelném tajemství a mlčení, o ženách mocných i společensky vyloučených, o moci, ale také o zvláštní svobodě, které se těší vyděděnec bez jakékoliv naděje na spásu. 

Čtrnáctiletá May je zatčena za krádež a brzy se dozví rozsudek: stane se pojídačkou hříchů. Jednou z nenáviděných žen, které musejí vyslechnout zpověď umírajících, během pohřebního rituálu sníst jídla symbolizující hříchy a odcházejícím duším tak umožnit vstup do nebe. Samy však zůstávají poskvrněny cizími proviněními a jsou odsouzeny k životu na okraji. 

Nově nabytá identita už navždy němé a pro společnost raději neviditelné pojídačky však May otevírá jiné dveře. Když začnou za podivných okolností umírat královniny komorné a ona musí z rakví sníst hříchy, které mrtvé nespáchaly, rozhodne se May pátrat po tom, proč musely ženy zemřít a kdo si jejich smrt přál.

Další články z kategorie

BEST OF PROSINEC

BEST OF PROSINEC

Mýtonoši Deonnová Tracy Magie artušovských legend ožívá v urban fantasy hitu z americké univerzity! Po smrtelné nehodě své matky už šestnáctiletá Bree Matthewsová nechce mít nic společného s domem, kde vyrůstala a který je plný vzpomínek. Rezidenční program pro nadané středoškoláky na Severokarolinské univerzitě vypadá jako dokonalý únik - dokud první noci v kampusu není Bree svědkem magického útoku... Nedělní pártys Picassem Šeborová Silvie Umění vám může být úplně fuk, můžete ho milovat, nechávat se jim vést, anebo...

Největší knižní hity letošních Vánoc 🎄

Největší knižní hity letošních Vánoc 🎄

Má cesta za štěstím Karel Gott Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu...

BEST OF LISTOPAD

BEST OF LISTOPAD

Rok na stavbě Nowicki Artur "Doporučená četba pro všechny zoufalé matky, které si pletou bagr s buldozerem. Přidáte-li do svého registru motorových vozidel navíc i traktorbagr, domíchávač a sklápěč, stoupnete v očích svého dvou- až šestiletého „automaniaka“ o několik pater výš." Tato knížka děti zabaví na celé dny. Detailní ilustrace rozvíjejí jejich vnímavost a podněcují je k vyprávění příběhů, ale hlavně je skutečně baví.   Žít lehce Sedlář Janek Inspirativní životní příběhy lidí, kteří se rozhodli žít v souladu s...

BEST OF ŘÍJEN

BEST OF ŘÍJEN

Vánoční Tradinář Boledovičová Martina Kopecká Martina Viktorie Rozkrojené jablíčko, lití olova, kapří šupinka pod talířem a láska všude kolem ♥. Pokud i vy cítíte, že Vánoce nejsou o dárcích, uklízení a nestíhání... ale spíš o pozastavení se, lidské blízkosti a krásnu, které dokážeme vidět v maličkostech kolem nás, pak vás Vánoční tradinář krásně naladí na jedno z nejmilejších období roku. Jsou knihy, které mají krásnou jen obálku... a pak poklady jako je tenhle. Tak krásně vystihnout něco tak prchavého jako je kouzlo...

5+1 tip na vánoční dárek pro muže

5+1 tip na vánoční dárek pro muže

Radost koukat do knižních novinek a vybírat dárky. Najde se tam samozřejmě spousta věcí pro ženy, přítelkyně, neteře, slečny i dámy. Tam doporučuji dát na instinkt, intuici, znalost věci, důvěru, a hlavní je uschovat si účtenku. A pak samozřejmě taky radost hledat něco pro chlapy, s tím mám nějakou tu zkušenost. Hledám pro sebe. Následující výběr berte jako nápovědu, vše to jsou věci nové, neznámé, vybírané podle zahraničních recenzí, jmen autorů a jejich předchozího psaní.Belgravia Fellowes Julian  Romantika,...

BEST OF ZÁŘÍ

BEST OF ZÁŘÍ

Nové knižní vydání hitovky z Netflixu, nášup rad, jak mí ve zdravém těle zdravého ducha, Austenka od Ledy, drobky v peřinách (, protože hygge není jen dánský fenomén, tu správnou pohodičku u kafíčka s bábovkou dost možná odkoukali u nás 😀) i neskutečně fascinující údaje, bez kterých nebudete chtít dál žít… No, uznejte, kdo by netoužil vědět, kolik měří největší dubový list 😎? Asi už je vám jasné, že září rozhodně stálo za to…Dámský gambit Walter Tevis Beth Harmonová se v osmi letech dostane do sirotčince. Není to...

Tipy na vánoční dárky pro pravé kočkomily

Tipy na vánoční dárky pro pravé kočkomily

Dejme si pro začátek takový menší vstupní test. Je vám jedno, že váš svetr obsahuje větší podíl kočičích chlupů než bavlny? Jste smířeni s rozbitými květináči, vázami i vánočními ozdobami? Ani trochu se nezlobíte za rozdrápaný čalouněný nábytek? Pokud zní odpověď třikrát ano, pak jste zde správně a můžete pokračovat ve čtení. Protože tentokrát bude výběr knih zaměřen na úzkou skupinu lidí, která se zcela dobrovolně stala podnájemníky a pokorným služebnictvem svých koček. Taky to můžete brát jako tip na vánoční dárek. Tedy...

5 knih, se kterými stojí za to zašít se pod deku 🍁

5 knih, se kterými stojí za to zašít se pod deku 🍁

Znáte druhé nejoblíbenější slovo knihomolů začínající na písmeno „p“? Ano, PODZIM! Je tady a nabízí plnou náruč sychravého počasí, barevného listí a hektolitrů čaje, ale i nepřeberné množství knižních novinek. A co by to bylo za období, kdybychom my knihomolové nemohli zcela legálně natáhnout ponožky, zachumlat se do deky a nekompromisně zavřít dveře před realitou? Brrr, otřesná představa! Přináším proto tipy na knihy, které by se mohly stát vaším věrný podzimním společníkem. Vyberete si?Áááááááá, konečně. Další ultra...

5 knih, které mne (drobátko) formovaly

5 knih, které mne (drobátko) formovaly

Jednoduché původní zadání šéfky tohoto blogu „5 knih, které mi změnily život“ musím si opět přizpůsobit. Jestli mi nějaká knížka změnila život, tak jsem si toho - zřejmě ke své vlastní škodě - nevšiml. Takže viz titulek.Patří sem určitě první kniha, na kterou si pamatuji, ale nemůžu ji ve své knihovně najít. Jestli ji má někdo z rodiny a čte to tady, tak okamžitě vrátit! Na Aukru za ni chtějí 1500 Kč! Dětská encyklopedie, napsal pan Bohumil Říha a ilustroval Vladimír Fuka. Z ní jsem se naučil všechna ostatní písmenka,...

LGBT v knihách

LGBT v knihách

O LGBT komunitě se v poslední době mluví více než v minulosti, logicky se tedy toto téma promítlo jak do filmů a seriálů, tak do knih. Zatímco dříve se homosexuální/bisexuální postavy téměř v knihách/filmech nevyskytovaly, dnes je všechno jinak. Na Netflixu pomalu není seriál, ve kterém by LGBT postavy nefigurovaly. V posledních letech vyšlo spoustu úžasných knih, jejichž ústředním motivem byl právě “coming out” a jiné útrapy lidí s netypickou sexuální orientací. V mnohých knihách se vyskytují homosexuální postavy, z...