BEST OF BŘEZEN
Publikováno: 9.4.2021
Kategorie: Novinky

Tentokrát jsme pro vás připravili celé požitkářské menu:

 

  • celerový džus a #heavymetaldetox na snídani 🍌
  • na oběd pár hříchů
  • jako dezert trochu toho partnerského cukrování 🍭 (káva, na kterou padne 144 litrů vody, je volitelná 😀…)
  • a k večeři dobře vychlazené francouzské červené 🍷…

Detox jako cesta ke zdraví

Anthony William

Tři Čtyři věci princezně chyběly – slunce, čerstvý vzduch, láska a celerový džus 😊!

Ke čtení téhle knížky si musíte vzít hooooooodně otevřenou mysl. Aby vás totiž mohla zachránit, totálně rozloží celý váš myšlenkový koncept o zdravé stravě. Třeba, že citrusy zahleňují a v zimě jsou totální nesmysl, že ovoce je plné cukrů, způsobuje akné, nadváhu a hyperaktivitu. Že tepelně upravená strava je nezbytnost. Smysl dávají jen sezónní potraviny. A pro chléb se vyplatí i přes plot skočit. Ještě jste se mnou? Tak to je dobře. Protože, když utišíte ten hlas v hlavě, co vám tvrdí, že tenhleten Anthony bude nejspíš jen nějaký další šarlatán, padne i koncept nevyléčitelných nemocí. Protože to jsou jen nemoci, se kterými si doktoři neví rady. Nic víc.

Podle Anthonyho jsou za všemi symptomy – od diabetu přes artrózu a nemoci štítné žlázy až po Alzheimera, deprese a úzkosti – objevené i neobjevené viry, těžké kovy, pesticidy a chemie všude kolem. A samozřejmě stres.

Takhle knížka s vámi buď zarezonuje, anebo vám nad ní zůstane rozum stát. Nic mezi tím. Nezmínila jsem totiž ještě jednu důležitou věc. Anthony není doktor, výživový poradce, chemik, imunolog ani nic podobného. Je to týpek, který dokáže rozmlouvat s Duchem (bytostnou formou soucitu)…

Náš úžasný život

Misha Maynerick Blaise

Tato zábavná, barevná knížka plná poschovávaných zajímavostí vypráví o tom, jak jsme my lidé spojeni se vším kolem nás – s ostatními živočichy, s přírodou i s celým vesmírem.

Dozvíte se třeba, že:

  • ruce v hlíně = příval serotoninu
  • les má svůj vlastní internet
  • „kybernetické útoky“ se nevyhnou ani přírodě
  • 60 % naší DNA máme společných s banánovníkem
  • včely mají stejně jako lidé odlišné rysy osobnosti, podle kterých si vybírají zaměstnání

10 minut denně pro váš vztah

Barton Goldsmith

Jako vaše sportovní výkony závisí na pravidelném cvičení, tak váš vztah stojí na práci s emocemi. Nečekejte na krize, abyste se pak snažili zachraňovat, co se dá. Začněte na svém vztahu pracovat právě teď!

V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě.

Autor, manželský poradce, v krátkých kapitolách uvádí příběhy párů ze své praxe a na nich ilustruje, jak jednoduché a drobné krůčky mohou přinést do vztahu to, co potřebuje. V knize se věnuje lásce a intimitě, emocím a romantice a nechybí kapitola o sexu. Nevyhýbá se ani bolavým oblastem, jako jsou spory například o peníze, dává rady k nastolení vyrovnaného vztahu a efektivní komunikace.

Lars pod palbou

Daniel Gris

Tuhle skvělou novinku asi úplně nejvíc přiblíží bezprostřední recenze od našeho Stanyslawa: 

Drsně. Svižně. Tvrdě. Stručně. Lehce. Vtipně. Čtivě. Hutně. Přehnaně. Jednoduše. Wikipedicky. Tak se má psát detektivka.

S panákem v ruce, ještě lépe: dvojitým. Za bicími. Tři až čtyři hezké holky v posteli na jeden příběh. Metal nebo aspoň hard rock. Vyražený zub. Jednorázoví helfři a náskok před policajty. Z jednoho průšvihu do druhého. Tak má vypadat soukromé očko. A všecky Larsovy atributy tu samozřejmě opět máme. Jen basy je tu o něco víc než silných a krásných aut. Měl jsem na mysli vězení, ale o té elektrické se taky ledacos dozvíme.

A vraha i motiv jsem měl o 15 stránek dřív než Lars, heč. Ale za tu řeckou vesničku a ouzo mu to odpustím.

🥃 co u toho pít: nazrzlý destilát
🎵 co u toho poslouchat: původní Lynyrd Skynyrd

První pomoc pro vysoce citlivé

Asa-Saga Hammarstedt

Unavuje vás mnoho vjemů? Hlasité rádio, převoněná kolegyně, svědivý svetr, moc ostré světlo, anebo moc velká koncentrace lidí na metr čtvereční? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi. A nejste v tom sami!

Má to stejně asi pětina lidí na planetě. Citlivka je třeba i Alanis Morissette, Scarlett Johansson nebo Jim Carrey. A kam to dotáhli… Chce to jen trošku té práce, sebelásky a nastavování zdravých hranic.

Švédská terapeutka ve své knize nabízí množství praktických návodů, jak může vysoce citlivý člověk svou citlivost konstruktivně využít. Radí, jak se vyrovnat s tzv. přestimulováním a jak o sebe skutečně do hloubky pečovat, abychom zase nabyli ztracené rovnováhy, uvádí praktické rady z vlastní zkušenosti, příklady různých vhodných cvičení zaměřených na ponoření do sebe a uklidnění a užitečné fyzické i duševní strategie.

Víno a čáry

Luanne G. Smithová

Tahle čarodějka nemá slabost pro máslový ležák, ale pro víno!

Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem.

Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?

Přesně takový kousek tady chyběl! Víno, knihy, romantika bez zbytečné přecukrovanosti a perfektní obálka 🖤…

Kdo neodolá?

QualityLand

Marc-Uwe Kling

Tvá úplně první návštěva QualityLandu se blíží. Už se těšíš? Ano? Ještě aby ne! Už brzy se totiž podíváš do tak významné země, že se po jejím vzniku začal psát nový letopočet: takzvaný QualityTime.

Vítej v říši superlativů.

Vše tu funguje hladce: Automatizovaná služba vám dohodí dokonalého partnera a spolehlivé algoritmy společnosti TheShop vědí, co přesně chcete, ještě předtím, než si to vyberete. Ale i v QualityLandu se najdou vadné kousky – dron se strachem z létání nebo bojový robot trpící posttraumatickou stresovou poruchou. A ty všechny má šrotovník Peter Nezaměstnaný nechat zničit. Co když se ale vzepře systému?

Pojídačka hříchů

Megan Campisiová

„Představte si spojení děl Margaret Atwoodové a Umberta Eca — a dostanete tento úžasný román.“

Pojídačka hříchů nabízí poutavý příběh o zradě a lsti, o smrtelném tajemství a mlčení, o ženách mocných i společensky vyloučených, o moci, ale také o zvláštní svobodě, které se těší vyděděnec bez jakékoliv naděje na spásu. 

Čtrnáctiletá May je zatčena za krádež a brzy se dozví rozsudek: stane se pojídačkou hříchů. Jednou z nenáviděných žen, které musejí vyslechnout zpověď umírajících, během pohřebního rituálu sníst jídla symbolizující hříchy a odcházejícím duším tak umožnit vstup do nebe. Samy však zůstávají poskvrněny cizími proviněními a jsou odsouzeny k životu na okraji. 

Nově nabytá identita už navždy němé a pro společnost raději neviditelné pojídačky však May otevírá jiné dveře. Když začnou za podivných okolností umírat královniny komorné a ona musí z rakví sníst hříchy, které mrtvé nespáchaly, rozhodne se May pátrat po tom, proč musely ženy zemřít a kdo si jejich smrt přál.

Další články z kategorie

Lednové knižní BEST OF

Lednové knižní BEST OF

V lednu si nás ze všeho nejvíc získala feel-good lahůdka à la Romeo a Julie ve Švédsku, příručka profesora biologie o tom, že škvor je kámoš (a ne otravná verbež 😃!) a nad kdoulový koláč s vanilkovou zmrzkou není, dieselpunkový román z alternativní historie druhé světové války, román odehrávající se v legendami opředeném francouzském Saint-Malo ve firmě dovážející kávu, čaj a koření, anebo 333 rad, jak beze zbytku zužitkovat potraviny. Müsli ze starého chleba, chipsy z ředkvičkových listů, anebo superčistič z vody po...

Listopadové knižní BEST OF

Listopadové knižní BEST OF

Potrpíte si na pořádnou atmosféru, a daleko víc jak hektolitry krve a drsného vyšetřovatele nejčastěji lokalizovaného v mrazivých severských končinách, oceníte sympatického, neokoukaného... prostě totálně svojského detektiva, se kterým byste si klidně dali kávu se štrůdlem a probrali život ☕🍰? Potom je český Sherlock Holmes jasná volba! Fanoušky Gilmorek potěší i trošku temnější yalovská verze Brigády života a smrti a pokud máte rádi mysteriózní film Piknik na Hanging Rock, dobrou zprávu máme taktéž, předloha vyšla úplně...

Říjnové knižní BEST OF

Říjnové knižní BEST OF

Říjen byl pastva pro fanouškovskou duši 🌾! Vyšla nová knížka od autora hitu Stoletý stařík, autorky V šedých tónech a taky něco pro milovníky Dana Browna. No a pokud raději objevujete méně profláklá místa, zkuste český počin Uranova. Dobrou náladu a svačinu nechte klidně doma, bez otevřené mysli se ale tenhle výlet do "postapo" Jáchymova neobejde 🎒...Uranova Lenka Elbe Anglická dívka Angela, která má těsně před svatbou, se v srpnu 1968 vydá do Československa navštívit rodinu svého otce, jehož nikdy nepoznala. Poslední, co...

Zářijové knižní BEST OF

Zářijové knižní BEST OF

Tentokrát zdravíme generaci "Harry Potter"! A máme pro vás zahřívací otázku na rozjezd: Kdo z vás si chtěl někdy vyzkoušet aspoň ždibeček nějaké té magie? Na hlavu unavenou od přemýšlení - myslánku, na lenost accio čehokoliv... no a obraceč času, to už je úplně jiný level  nirvány pro věčně nestíhající hospodyňky 😃. Máme pro vás dobrou zprávu v podobě jedné z nejprodávanějších novinek našeho e-shopu knihy plné kouzel.  HausMagick vám poradí, jak si zútulnit domov a neutratit přitom majlant. (Kočka bez ucha, nějaký ten...

Srpnové knižní BEST OF

Srpnové knižní BEST OF

Kdybychom měli za srpen vyzdvihnout jen jednu novinku, byl by to Opravdový život. Výstižný a vtipný příběh o přežití v divočině rodinné reality, v němž proti proudu zla bojuje nespoutaná fantazie a představivost ?. Na paty jí šlape Kdo se postará o Annu, novinka od autorky Justýnky a asistenčního jednorožce o tom, že reinkarnace umí být pěkná potvora. A dětská knížka Chyba není konec světa by za nás rozhodně měla být povinnou četbou na základních školách. Základní skills, jak se vyrovnat s vlastním pochybením, bez výčitek,...

Červencové knižní BEST OF

Červencové knižní BEST OF

Srpen v knižním světě přinesl hned několik reakcí na neoblíbeného vira ?. Žádný velký pesimismus ale nečekejte. Je tu sice thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii, ale i spousta vychytávek a mood boosterů. Třeba návod na spokojený život od komika, co si v dětství prošel opravdovým peklem. Anebo Krizová kuchařka, podle které navaříte à la "co dům dal", uděláte si perfektní natáčky z kousků látky, anebo třeba domácí mýdlo, kvásek nebo pleťový olejíček... A pokud vaše dušička prahne spíše po románové vzpruze, zkuste...

Červnové knižní BEST OF

Červnové knižní BEST OF

Co na nás udělalo v červnu největší dojem? Rozhodně útržky, úvahy, nonsensy a povídky od charismatického režiséra a herce Miroslava Krobota. Pouť po místech Čech a Moravy, co zharmonizují tělo i mysl a nová backmanovka.   Od slackline k tiché radosti Provazochodci nemusí být jen rození cirkusáci, ale třebas i architekti, které "na lajnu" vžene zamilovanost do slacklinisty... ​ ​ Tak co dámy, dokážete si představit, že se budete procházet ve vzduchu kilometr nad zemí třeba i 24 hodin bez přestávky? A co víc, že si tam...

Květnové knižní BEST OF

Květnové knižní BEST OF

Jaké pecky přinesl květen? Třeba metodu vědomého rozchodu, díky které dokážete projít stresující životní etapou bez hlubokých psychických šrámů a probudit v sobě nikoli to nejhorší, ale to nejlepší, příručku urban gardeningu pro hipstery od tří let ☘?, anebo ódu na staré dobré rčení "méně je více", ale pěkně popořádku...   Atomové návyky Možná byste i zvládli přestat kouřit, zhubnout, přibrat, cvičit, šetřit, být pořádnější, pracovitější, lepší... – kdybyste opravdu chtěli. Pravda je však taková, že naší nejhlubší...

Dubnové knižní BEST OF

Dubnové knižní BEST OF

Tentokrát si od hororů, detektivek a fantasy dáme trochu voraz ?! Vystřídají je úsporné kuchařky, triky jak nezaplastovat svět, milé dětské knížky a spousta rostlinek - v květináči, žárovce, anebo pěkně naložené v alkoholu. P. S. Věděli jste že, když se narodí nové sloní mládě, celé stádo oslavuje vytrubováním fanfár ?? Anebo že asi čtvrtina všech párů, které tvoří labutě černé, je homosexuální? A co víc, jejich potomci mají dokonce větší pravděpodobnost přežít ?... Ale dámy žádný stres, u mořských koníků pro změnu rodí...

Březnové knižní BEST OF

Březnové knižní BEST OF

Rychlomeditace pro začátečníky: nádech, výdech, knížku do ruky a zavrtat se kamkoliv, kde je klid. Bude líp. Už brzo. A když je dobrý příběh, čas letí jak splašený, vždyť to znáte. My knihomolové máme jednu velkou výhodu, umíme se zabavit ?. Zkuste to třeba s jednou z TOP novinek uplynulého měsíce. Tma Tma není jen děsivá - dokáže zklidňovat, je laskavá, konejšivá a zároveň jde až na dřeň našich nejniternějších emocí.Proč ji nepřijmout jako zásadní součást našich životů? ? Norská novinářka Sigri Sandberg se vypravila na...