RECENZE: Když se bílá magie promění v experiment na lidech…
10.11.2020
8 tipů na knižní vánoční dárek pro děti
20.11.2020

Rok 2020 má spoustu svých ALE, jednu věc mu však rozhodně nemůžeme vytknout – vyšlo opravdu veliké množství zajímavých YA knih! V mnohých případech pokračování nebo dokonce zakončení oblíbených sérií.

Vydumat letos perfektní dárek pod stromeček pro sebe nebo jiného čtenáře YA tak může být pořádná fuška. Protože se Vánoce kvapem blíží, usnadníme vám to výběrem rovnou 10 TOP novinek a diagramem pro rychlou orientaci 👌🙂.

 


Zlodějská přísaha

aneb romantická fantastická sága psaná z vícero úhlů pohledů, kde se střetávají meče a důvtip

Hodnocení na Goodreads: 4,41

Tato kniha je zakončení dilogie Zlodějského tance, která volně navazuje na trilogii Falešný polibek. Celkově si můžete připsat na seznam hned pět knih pod stromeček! Lze číst Zlodějský tanec i Falešný polibek zvlášť, ale věřte mi, že všech pět knih stojí za to! Série je pekelně čtivá, originální a její postavy mají ohromnou kuráž.

Chci vědět více


Rozvratník

aneb fantastická sága plná magie (triků) s mužským hlavním (anti)hrdinou

Hodnocení na Goodreads: 4,42

Tentokrát máme pro vás tip rovnou na celých šest knih.  Rozvratníkem se tento rok uzavřela v češtině celá hexalogie pod názvem Divotvůrce a čtenáři už nemusí čekat na vyvrcholení celého příběhu a mohou si ho vychutnat celý od začátku do konce. Hrdina v této knize si musí všechno vydřít a hledat různé triky a kličky, aby přežil ve světě ovládaném magií.

Chci vědět více


Aurora povstává

aneb sci-fi galaktická sága od autorů populární série Illuminae

Hodnocení na Goodreads: 4,17

Pokud spíše fandíte sci-fi ságám odehrávajících se v temných zákoutích galaxie ve vesmírných lodích, tak Aurora povstává je rozhodně pro vás. Seznámíte se v ní s bandou odpadlíků, na které tak nějak skončí záchrana celého světa…

Z této trilogie zatím vyšel pouze první díl, ale není proč smutnit. Pokud se kniha bude líbit, dalším tipem budiž Illuminae, populární vesmírná trilogie skládající se ze tří bichliček (Illuminae, Gemina, Obsidio) od stejného dua autorů.

Chci vědět více


Supernova

aneb sci-fi superhrdinská trilogie od autorky Měsíčních kronik

Hodnocení na Goodreads: 4,42

Další série, která byla letos uzavřena, a tudíž si ji můžete vychutnat vcelku. Supernova navazuje na Renegáty a Protivníky. Pro fanoušky komiksových hrdinských příběhů je to must-have záležitost. Ač se může zdát, že karty byly předem rozdány, že hrdinové a padouši jsou jasně daní, v tomto příběhu není nic tak černobílé.

Chci vědět více


Doufat znovu

aneb contemporary romantická kniha ze série Začít znovu odehrávající v prostorách univerzity

Hodnocení na Goodreads: 3,96

Tentokrát z trošku jiného soudku. Pro milovníky romantických knih na pomezí YA a new adult nutná nezbytnost. Doufat znovu je v pořadí čtvrtá kniha pocházející ze série Začít znovu. Z celé pentalogie u nás zatím vyšly čtyři volně na sebe navazující díly. Příběhy se vždy točí kolem studentů/učitelů jedné univerzity, kteří z různých důvodů potřebují začít znovu s čistým štítem.

Konce knih jistě nikoho nepřekvapí, autorka nevybočuje z šablony typické pro romantický žánr, ale kdo by o to stál?! Příběhy, které rozbrečí, chytnou, nepustí, ale zanechají vás
s úsměvem na tváři.

Chci vědět více


Na co slova nestačí

aneb contemporary příběh z pohledu dvou středoškoláků, který vás nejednou nechá v slzách

Hodnocení na Goodreads: 4,32

Na co slova nestačí volně navazuje na Dopisy ztraceným a jsou skvělým tipem pro čtenáře, co rádi čtou neprvoplánované romantické knihy s hrdinami s těžkými osudy. Nenechte se ošálit líbivou dorůžova laděnou obálkou. Autorka se nebojí v obou knihách zabruslit do takových témat jako jsou týrání dětí, náboženský fanatismus, šikana, smrt blízkých apod. A vyrovnává se s těmito tématy brilantně!

Chci vědět více


Červená, bílá a královsky modrá

aneb feel good standalone LGBT příběh z královského prostředí

Hodnocení na Goodreads: 4,23

Tip pro ty, co si nepotrpí na knihy s hromadou pokračování. Tato standalone MM (muž-muž) romance nevypráví o nikom jiném než o britském princi a synovi americké prezidentky. A kdyby vás nepřesvědčily už tyto nezvyklé skutečnosti, je třeba zmínit, že Červená, bílá a královsky modrá získala jednu z Goodreads Choice Awards, a to za romanci roku 2019! Příběh vyloženě na dobrou náladu.

S touto knihou se budete zubit celý den!

Chci vědět více


Kluk odvedle

aneb feel good standalone příběh o šestnátce s třemi bratry a starostlivým otcem

Hodnocení na Goodreads: 4,05

Kasie Westová, autorka této knihy, je známá svými příběhy, po jejichž přečtení se člověk cítí vyloženě dobře a úsměv má ještě dlouho přilepený na tváři. Tato kniha z řady rozhodně nevybočuje. Do příběhu šestnáctileté Charlie, která objevuje, co to znamená být ženou ve vyloženě mužské domácnosti tří bratrů a otce, se lehce začtete, aniž byste se vůbec snažili!

Chci vědět více


Mlčící fontány

aneb standalone příběh v kulisách reálné historické události

Hodnocení na Goodreads: 4,30

Ruta Sepetysová, autorka této knihy, má jedinečný dar vybrat si a převyprávět příběh odehrávající se v části dějin, která není až tak známá, a doslova nás do tohoto okamžiku přenést. A to tak, že čtenář jen těžce rozliší fikci od pravdivé historické události. Tentokrát představuje Španělsko 50. let za období diktatury, na jejímž pozadí se odehrává nevšední příběh osmnáctiletého Texasana Daniela z privilegované rodiny a španělské služebné Any. Z příběhů Sepetysové mrazí a nejinak je tomu u tohoto.

Chci vědět více


Prokletý rok

aneb standalone fantasy dystopie s feministickou tématikou

hodnocení na goodreads: 4,14

Horký tip pro milovníky seriálu/knihy Příběh služebnice.

Kniha vypráví o světě, ve kterém šestnáctileté dívky jsou na rok vyhnány z vesnice a zavřeny do osady kdesi v lesích, aby se očistily od nečisté magie, která svádí muže. O Prokletém roce se nemluví, ale na každé z žen, která ho přežila, zanechává ač už více, či méně viditelné stopy. Tento příběh si pohrává s psychikou dívek, které jsou zanechány samy sobě napospas, když celý život musely poslouchat muže, a barvitě vykresluje, jak si samy sobě mohou být nebezpečné. Depresivní, originální příběh s nepředvídatelným koncem a myšlenkou, co vás nenechá nějakou dobu spát.

Chci vědět více

 

 

Pro Knihy.cz

Tereza Klečková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *