5 knižních tipů na koncentrovanou podzimní pohodu
22.9.2020
RECENZE: Bolestivý, ale krásný příběh o touze někam patřit
21.10.2020

Tentokrát zdravíme generaci “Harry Potter”! A máme pro vás zahřívací otázku na rozjezd: Kdo z vás si chtěl někdy vyzkoušet aspoň ždibeček nějaké té magie? Na hlavu unavenou od přemýšlení – myslánku, na lenost accio čehokoliv… no a obraceč času, to už je úplně jiný level  nirvány pro věčně nestíhající hospodyňky 😃.

Máme pro vás dobrou zprávu v podobě jedné z nejprodávanějších novinek našeho e-shopu knihy plné kouzel.  HausMagick vám poradí, jak si zútulnit domov a neutratit přitom majlant. (Kočka bez ucha, nějaký ten lektvar a kouzelné předměty samozřejmě included 🦇.)

A pokud máte fantasy deficit, zveme vás do fantazie tuplované – Bezhvězdného moře, které vám nedá spát, dokud se nedostanete až na konec a celou tu jízdu hodnou Alenky v říši divů pochopíte, anebo taky ne 😃…

No a z českého soudku pro vás máme dalšího Saturnina, který je podle nás jedním z nejvděčnějších dárků nadcházejících Vánoc.

 


Bezhvězdné moře

Erin Morgensternová

“Jeho náboženstvím jsou dechberoucí příběhy, noční koncerty, z nichž člověku zvoní v uších, a úspěšně zakončené hry. Jeho církev je pohřbená v tichu čerstvě napadaného sněhu, v dokonale namíchaném koktejlu a na stránkách knihy, kdesi mezi začátkem a koncem…” 

🗝️🗡️🐝

Taková je základní esence Zacharyho Ezry Rawlinse, který si žije relativně poklidným studentským životem… do momentu, než v knihovně objeví zvláštní knihu, která mimo desítky zdánlivě nesouvislých příběhů obsahuje i ten z jeho vlastního dětství.


HausMagick

Erica Feldmannová

Vítejte ve světě domácí magie!

“Existují dva druhy pohodlí: díky jednomu se snáze uvolníte, obnovíte energii a napojíte se na své vyšší já, zatímco to druhé vás izoluje od okolního světa a ukolébá do lhostejnosti. Druhý typ pohodlí získáte z nekonečné nabídky televizních kanálů, dlouhých hodin strávených před obrazovkou a z levného spotřebního zboží…”

A ten první vám zprostředkuje Erica Feldmannová – zakladatelka firmy HausWitch (sídlící v Salemu!), která vám pomůže vytvořit příjemný a léčivý domov plný pozitivní energie.

 

Chci vědět více


Balada o ptácích a hadech

Suzanne Collins

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

 

Chci vědět více


Saturnin zasahuje

Miroslav Macek

Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat!

Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?

Chci vědět více


Aromaterapie podle zvěrokruhu

Gelnar Milan

Jak funguje propojení aromaterapie s astrologií?

V této knížce zjistíte, že se tyto dva obory mohou navzájem skvěle doplňovat. Najdete zde recepty na aromaterapeutické směsi a tipy na éterické oleje přímo na míru jednotlivým znamením.

Charakteristický olej vám pomůže vyladit se do síly svého znamení a využít tak potenciál, který je vašemu znamení dán do vínku. Dozvíte se například, jak namíchat zklidňující inhalace pro výbušného Berana, směs pro Býky na uvolnění a rozmluvení a mnoho dalších.

Chci vědět více


Sešit s tátovými recepty

Jacky Durand

Něžný román z malé francouzské restaurace, při jehož čtení se vám budou sbíhat sliny.

Henri je neobyčejný kuchař, jeden z těch, kteří svým uměním potěší vaše chuťové pohárky. Vede malý hostinec, kde nabízí svým zákazníkům vše, po čem jejich žaludky i srdce touží. V nejistém světě každodenní kuchyňské dřiny Henri doufá alespoň v jednu jistotu — jakmile sám pověsí vaření na hřebík, jeho hostinec skončí; udělal přece všechno pro to, aby se jeho syn Julien těžkému kuchařskému řemeslu vyhnul.

Když Henri po vážné nemoci upadne do kómatu, Julien tráví mnoho hodin tím, že ho drží za ruku a ve vzpomínkách se zaobírá kulinářským dědictvím svého tajnůstkářského otce. Opakovaně se v myšlenkách vrací ke starému sešitu s tatínkovými recepty, který beze stopy zmizel a jejž obestírá mnoho tajemství včetně toho nejbolestnějšího: proč otec nechal bez jediného slova odejít svou milovanou ženu?

Chci vědět více


Na co slova nestačí

Kammererová Brigid

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří… ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Blueová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné – a jejich vzájemná důvěra projde tím nejtěžším testem.

Chci vědět více


Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství

Amy Sutherland

Při přípravě jedné své knihy autorka strávila nějaký čas ve škole pro trenéry zvířat. Zatímco pozorovala studenty, jak cvičí paviány, emu, gepardy a další tvory, osvojila si pár technik, jež se ukázaly jako efektivní i v případě poněkud vyspělejšího zvířete – jejího manžela Scotta. Poté o tom v The New York Times zveřejnila článek, který se na internetu stal nejsledovanějším a nejsdílenějším článkem Timesů v roce 2006.

Tento úspěch Amy Sutherlandovou přiměl, aby své poznatky o behaviorálních technikách uplatňovaných u zvířat i lidí rozpracovala v knize. Ta je něčím na pomezí vzpomínek, rádce a příručky o zvířecí psychologii. Díky autorčinu originálnímu a zábavnému pojetí se dozvíme například to, proč odměna funguje lépe než trest nebo co je metoda minimálního posílení. Případně prostě získáme tipy, jak se účinně vypořádat s iritujícím chováním našich blízkých.

Chci vědět více


Podej mi ruku

Megan Abbottová

Říkaly jste si úplně všechno. Ale pak ti toho řekla příliš.

Kit ve svém oboru vystoupala na samý vrchol. Mnoho neschází a dosáhne všeho, po čem kdy toužila. Nehodlá dopustit, aby ji cokoli zastavilo. Někdo jí však zastoupí cestu: Diane. V sedmnácti byly nejlepší kamarádky a sdílená ctižádostivost z nich učinila nerozlučnou dvojku. Až do chvíle, kdy Diane prozradila Kit své tajemství – tu nejhorší věc, jakou udělala, jakou si Kit uměla představit – a rozmetala jejich přátelství na kousky.

Do dnešního dne je Kit jediná, kdo ví, co Diane provedla. A Diane zase ví něco, co by mohlo zničit vše, o co Kit tak dlouho usilovala. Kam až je Kit ochotná zajít, aby se jí všechna ta dřina, všechny ty oběti vyplatily? A čeho se naopak nevzdá? Diane si myslí, že je úplně stejná jako ona. Ctižádostivost: člověk ji má v krvi…

Chci vědět více

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *