RECENZE: Osud dokáže být krutý i k těm nejdobrosrdečnějším
2.6.2020
RECENZE: Osmi set stránkový gigant slibuje magii, draky i tisíc let staré tajemství
15.6.2020

Jaké pecky přinesl květen? Třeba metodu vědomého rozchodu, díky které dokážete projít stresující životní etapou bez hlubokých psychických šrámů a probudit v sobě nikoli to nejhorší, ale to nejlepší, příručku urban gardeningu pro hipstery od tří let ☘🌿, anebo ódu na staré dobré rčení “méně je více”, ale pěkně popořádku…

 

Atomové návyky

Možná byste i zvládli přestat kouřit, zhubnout, přibrat, cvičit, šetřit, být pořádnější, pracovitější, lepší… – kdybyste opravdu chtěli. Pravda je však taková, že naší nejhlubší motivací je lenost a pohodlí. A navzdory tomu, co vám říká okolí nebo vy sami sobě, to z naší strany není hloupá strategie. Energie je vzácná a mozek je nastavený tak, aby jí za všech okolností šetřil. Bojujeme proti velké síle a problém není v nás, ale v systému!

Nezáleží na tom, co přesně chcete změnit, Atomové návyky vám s tím pomohou. James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vydestiloval to nejlepší z biologie, psychologie a neurověd, aby vás naučil dosáhnout cílů. Pomocí drobných každodenních kroků – stačí 1% změna každý den – objevíte své nové já.

 

Rozcházení

„Chcete-li bezpečně projít temnou nocí své duše, musíte mít víru v sebe a v dobro života…“ Claire Zammitová

Do každého vztahu vstupujeme s nadějí, že jsme našli toho pravého/pravou, je to nafurt, a teď už nás čekají jen samé zářivé zítřky, budeme se tak vroucně milovat jako na třetím rande a cukrovat až dokud nás smrt nerozdělí… A to je pro mozek obrovský závazek… ​Když se pak objeví první mráčky, které postupně vygradují až do bouře nejvyšší… nic nechápeme, jsme dotčení, ukřivdění a hroutí se nám svět (minimálně ten, co jsme si z domněnek poskládali ve vlastní hlavě). ​

Rozchod není procházka růžovkou. Ale když ho pojmeme správně, má obrovský potenciál! Posunout nás dál o obrovský kus, postavit na vlastní nohy a někde z hlubin vzkřísit i naši (sebe)hodnotu – a teprve pak se dějí ty pravé zázraky.​

 

 

Svět plný svátků

Víte, jak to vypadá, když rozkvetou sakury v Japonsku, jak si Evropané kutálí sýr nebo pálí čarodějnice, Španělé se odívají do květin, nebo jak vypadá válečný tanec na Novém Zélandu či zase naopak oslava u Eskymáků? Nevšední encyklopedie o různých svátcích, festivalech a oslavách světa je určena všem cestovatelům od 9 let, ať už jezdí s opravdovým batohem na zádech, nebo jen prstem po mapě.

 

Umění vytvářet vzpomínky

Od teď už jenom samé šťastné vzpomínky 😍! ​

Nemáte pamatováka… ani Pamatováčka jako Longbotton… a když už nějakou tu vzpomínku vyšťournete, patří spíš do kategorie Noční můry a jiné útrapy? Pak potřebujete Meika Wikinga ☘! ​

🧠 Vzpomínáte? To je ten chlápek z Institutu štěstí v Dánsku, co učí celý svět užívat si všech prostot života 🧘‍(ideálně v huňatých svetrech, s vrnící kočkou, skořicovým šnekem, horkou čokoládou, krbem a rodinou). Ten po knihách Lykke a Hygge tentokrát zkoumá dokonalé okamžiky. ​

Takové, co vám v hlavě uvíznou už napořád.

 

Červená je přece fajn

Milí rodiče, pokud byste své dospívající dceři měli koupit jen jednu knihu, přimlouváme se za Červená je přece fajn!

Má v sobě totiž úplně všechno, i když textu poskrovnu (což je fajn, ne každá dvanáctka chce číst elaborát na téma Menstruační cyklus ženy a jeho vývoj v dějinách lidstva 😃)… Vizuálně je ovšem 👌, dokonale přizpůsobená citlivé duši puberťáků ❤.

 

 

Buddha vaří

Praktická kuchařka, která objasňuje všechny důležité podklady k výživě podle tibetské medicíny a nabízí recepty na lahodná a chutná jídla z celého světa. Pomocí této kuchařky si může každý vybrat ze tří hlavních chodů: uvařit zdravou snídani, několik polévek, hodně chutných hlavních chodů i lahodné dezerty. Velmi brzy tak pochopí základní principy a zakusí na vlastním těle, jak mu správné jídlo uvádí tělo a ducha do vzájemné rovnováhy.

 

 

Pomalu

Jak křečci v kolotoči běžíme někdy i desítky let a myslíme si, že kdybychom nedejbože zpomalili, nabijeme si nos. V určitém věku se ze života začíná nenápadně vytrácet spontánnost a na její místo se dere soubor povinností, které na sebe ušijeme. Honba za dovolenou u moře, o víkendu žehlení, vaření, úklid toho a toho a jedna kulturní/společenská akce za druhou. Jsme všechno jen ne přítomní. Všeho máme nadbytek a nestíháme si to užít… a vlastně už si ani užívat neumíme… nevážíme si věcí, a když dostaneme květinu, jako první přemýšlíme, jak by nejlíp vynikla v našem feedu na Instagramu. Kolik našich činností, myšlenek a nákupů má doopravdy smysl, které z nich jsou jen berličky a proč ten klid tak moc potřebujeme?

Kniha Pomalu je inspirativním návodem na vytvoření života plného skutečně podstatných věcí, který se bude hodit každému, kdo ve své dosavadní uspěchané existenci chce konečně najít pohodu, smysl a radost. Samozřejmě pomalu.

 

 

Májina zahrada

“Májina zahrada je oslavou síly přírody a tvořivosti malého dítěte 👧. Zdůrazňuje schopnost nelpět na minulosti a jít dál, je plná lásky a jako stvořená pro společné čtení a sdílení.​”

– Athina Clarkeová, specializovaná dětská knihkupkyně, Malvern, Austrálie ​

Dokonalá příručka urban gardeningu pro hipstery od tří let vám dokáže, že i když svět vypadá někdy nevlídně, vždycky se najdou rostlinky, co prorazí chodníkem jen a jen, aby vám udělaly radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *