10 “naučných” knih, které budou vaše děti milovat
19.3.2020
Dubnové knižní BEST OF
13.5.2020

Rychlomeditace pro začátečníky: nádech, výdech, knížku do ruky a zavrtat se kamkoliv, kde je klid. Bude líp. Už brzo. A když je dobrý příběh, čas letí jak splašený, vždyť to znáte. My knihomolové máme jednu velkou výhodu, umíme se zabavit ?. Zkuste to třeba s jednou z TOP novinek uplynulého měsíce.


Tma

? Tma není jen děsivá – dokáže zklidňovat, je laskavá, konejšivá a zároveň jde až na dřeň našich nejniternějších emocí.
Proč ji nepřijmout jako zásadní součást našich životů? ?

Norská novinářka Sigri Sandberg se vypravila na pětidenní pobyt v polární noci na norských horách. Ve své knize píše o tom, proč je pobývání v temnotě prospěšné, proč bychom si měli tmy vážit a prožívat ji, přestože se jí instinktivně obáváme, a obecně se zabývá úvahami o významu tmy v dnešní době projasněné umělým světlem. Proč v nás samota v polární noci na horách vzbuzuje strach?

 

Sběratelé zla

Každý sériový vrah se pod své dílo rád podepíše. To ví i forenzní psycholožka Holly Wakefieldová, která je přizvána k vyšetřování vraždy staršího páru. Záhy je jasné, že tenhle vrah není v oboru žádným nováčkem. Thriller Sběratelé zla se bez zbytečného reptání obrací čelem k temnotě a nabízí zápletku jak vystřiženou z noční můry. Spousta nečekaných zvratů, tajemství a nezdravé posedlosti při hledání pravdy. Debutový román britského spisovatele Marka Griffina vám pocuchá nervy, podkopne nohy a přiloží nůž na krk. Budete vrnět blahem!

 

Agatha Christie – životopis

Když zjistila, že má manžel jinou, prostě se sbalila a zmizela ze světa. Na celých 11 dní! Její auto našli nad vápencovým lomem. V něm oblečení a prošlý řidičský průkaz… Život královny detektivek jednu takovou sám připomíná. Náhoda? Nemyslíme si ?.

Kniha vyšla v Británii poprvé v roce 1984 a poté opakovaně znovu, naposledy v nově doplněné edici roku 2017. Nakladatelství Slovart se prvním českým vydáním této biografie připojuje k oslavám 130. výročí narození Agathy Christie.

 

Starý papír Nový design

Staré knihy, kartony od vajec, balicí papír, zažloutlé notové partitury – rozhodně nevyhazovat! Vždyť z nich můžete vykouzlit tolik báječných věcí. Tyto dekorativní předměty každého upoutají svým přirozeným vzhledem.

A jaké třeba? To vám ukážeme – dekorace na zeď, věnce k různým příležitostem, ozdobné obaly na vázy a květináče, papírové květiny, rámečky a mnoho dalšího.

 

Čím starší, tím lepší, ale starší

Tentokrát nás tyto vtipné, moudré a mimořádně šik Francouzky seznámí s tím, co si ženy kolem čtyřicítky myslí a cítí, a poskytnou nám řadu nepostradatelných, vlastní zkušeností prověřených rad, jak se vypořádat s láskou, životem a vůbec vším ostatním.

Prostě věci nejsou, co bývaly: probudíš se, cítíš se skvěle, a přitom ti všichni říkají, že vypadáš unaveně. Na večírek dorazí atraktivní třicátník, a ty mu nestojíš ani za letmý pohled. Mladá žena ti „zalichotí“ poznámkou, že by jednoho dne chtěla vypadat jako ty… a tak by se dalo pokračovat donekonečna.

 

Zdravou stravou proti únavě

Toužíte po životě plném energie, ale z postele vstáváte jen s vidinou kávy? Jste obézní, nemocní a vyčerpaní? Na vině může být nevhodně seskládaná strava, kvůli níž vaše energie stagnuje. Navraťte se s touto příručkou plnou praktických rad ke kořenům výživy a objevte ztracenou životní energii!

 

Tajný spolek hladových žen

On ten život není až taková věda ?! Ke 100% štěstí občas postačí být sám sebou, dát si terapii dortíkem a mít po ruce někoho, s kým můžete prachsprostě neřízeně blbnout ?… Knihu napsala autorka “meditativního kreslení” – to mluví za vše. Takže šup do cukrárny pro pořádnou krabici makronek ?!

 

Případ alchymistovy dcery

To se takhle sejde Frankenstein, Jekyll & Hyde, doktor Moreau, Van Helsing a Sherlock Holmes. To není začátek suchého britského vtipu, ale novinka Případ alchymistovy dcery od spisovatelky Theodory Gossové. Čistokrevné viktoriánské dobrodružství navozuje atmosféru šestákových románů A. C. Doyla a před slavného detektiva pokládá další téměř neřešitelný případ. Záhady, mrtvoly, zaplivaný Whitechapel a nelidská monstra na každém rohu. Pánové ať si drží klobouky, dámy nechť si připraví čichací sůl … je čas vyřešit pár vražd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *