3 fantasy ságy, které vám pomůžou zahnat smutek po Zaklínači
22.1.2020
Aneta Wunderlichová
28.1.2020

Tereza Klečková

 

 1. Co tě ke čtení přivedlo?
 2. Co pro tebe knihy znamenají?
 3. S jakou knižní postavou by sis to z fleku vyměnil/a?
 4. Počet přečtených knih za uplynulý rok:
 5. Perfektně opečovávaná kniha versus salátové vydání, co mezi kamarády nonstop koluje.
 6. Vyber: Kniha patří/nepatří do vany.
 7. Co můžeš číst furt dokola?
 8. Jak vypadá tvoje vysněné místo na čtení?

 


 1. Ke čtení mě přivedli rodiče. Od malička mi četli před spaním. Taťka dokonce měnil hlasy postav (Čtyřlístek v jeho podání byl nepřekonatelný!). Tak moc jsem to měla ráda, že i později, přestože jsem uměla číst, jsem měla rozečtené hned dvě knihy, jednu, co jsem si četla sama, druhou, co mi četli před spaním.
 2. Knihy pro mě znamenají hodně moc. Jen to slovo ve mně vyvolává fůru myšlenek a kladných pocitů. Existuje snad jen jedno slovo, které je mi bližší, a to je rodina.
 3. Popravdě? S žádnou. Mám svůj život dost ráda. Vím, nudná odpověď, jenže já jsem docela srab, co se týče života ohrožujících situací. Jsem si dost jistá, že jako čtenáře, který čte ponejvíc fantasy a sci-fi, by mě v případě výměny do minuty zabili. Ale nebudu předstírat, že mě dodnes neštve, že mi nedošel dopis z Bradavic. Kdybych tedy mohla být náhodnou studentkou z Havraspáru, která studuje v Bradavicích až poté, co je Voldemort poražen, tak bych asi neodolala.
 4. 34. A to jsem si na goodreads dávala jako předsevzetí jen 15. Ono skloubit vášeň pro čtení s rodičovskou dovolenou je někdy hodně komplikované a spánek okrádající.
 5. Jednoznačně salátové vydání. Knihy se mají číst, ne stát na poličce, aby se na ně bez zájmu prášilo.
 6. Jasně, že patří do vany. Kniha, co do ní nepatří, není pro mě. Vana je beze sporu jedno z nejlepších míst na čtení.
 7. Toho je spoustu, jen tak z fleku mě napadá Harry Potter (jsem vysoce originální :D), Mediátor, série o Kate Daniels, Enderova hra, Hostitel, Eragon, série Dublin Street, Manon Lescaut
 8. Pohodlné sezení, tlusté pletené ponožky, měkoučká deka, teplo, klid, horká čokoláda, nějaké zobání, když tohle to místo splňuje, tak pak mi to stačí. Ale doopravdy, já nejsem nijak náročná, dokážu číst kdekoliv a kdykoliv. Jednu dobu jsem četla i při chůzi. Ani minuta, kdy bych mohla číst, mi nesměla uniknout. Přiznávám, jmenuji se Tereza a jsem závislák na čtení. Ahoj!

 

Tereza Klečková

Dokážu číst kdekoliv a kdykoliv. I při chůzi! Jmenuji se Tereza a jsem závislák na čtení. Ahoj!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *