Zdroj: Česká televize
6 knih, které potěší fanoušky seriálu Marie Terezie
15.1.2020
Lednové knižní BEST OF
4.2.2020

Zhltli jste na jeden zátah všech 8 epizod dlouho očekávaného seriálu Zaklínač? A víc než hledání chyb a odklonů od předlohy jste si užili příběh samotný? Zamilovali se do hrdinů a propadli perfektně propracovanému světu? Ale co teď… Všechny díly ságy od Andrzeje Sapkowského už znáte nazpaměť a čekat na novou sérii avizovanou na rok 2021 zní jako pekelná nuda.

Pokud potřebujete nutně další fantasy infuzi, máme pro vás hned 3 tipy na mrazivé čtení, ve kterém si hlavní hrdinové rozhodně neberou servítky, bitky jsou na denním pořádku, a přece jen při tom všem zbude čas i na momenty, které vám svou hloubkou vyrazí dech.

 

Meč pravdy

O existenci téhle fantasy nemá řada čtenářů ani ponětí, a přitom je jedním slovem DOKONALÁ! Tak propracované postavy jen tak nezažijete. Příběh ale sedne spíše těm, kdo z pohádkového fantasy přesedali na něco krapet dospělejšího, temnějšího a děsivějšího. Na tuhle výpravu totiž jen tak nezapomenete!

Jde o příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším — tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zotročit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého Čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit Hledače Pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí legendárního meče pravdy. Pouze Hledač může zabránit Rahlovi získat tři schránky Ordenu, které propůjčí moc nad vším živým tomu, kdo je má.

Jak se Rahlův plán blíží svému osudovému vyvrcholení, Zedd vyzve Richarda, aby se stal Hledačem. Richard se zpočátku zdráhá pozvednout meč a postavit se nebezpečím, která na něj číhají, přijme však tento úkol, když si uvědomí, že jeho svět zvadne pod bičem Rahlovy temné nadvlády…

 

Kronika Královraha

Dokonalá fantasy s hrdinou, co rozhodně není typickým správňákem, který příběhem propluje s prstem v nose, bezchybnou morálkou a bezmeznou vírou v happy end. Téhle temné “pohádce” nechybí zhola nic. Snad jen poslední díl série, se kterým autor otálí až moc!

Jmenuji se Kvothe. Unášel jsem spícím mohylovým králům ukradené princezny. Spálil jsem město Trebon. Strávil jsem noc s Felurian a odešel živý a při smyslech. Byl jsem vyloučen z Univerzity ve věku mladším, než na ni lidé obvykle vstupují. Mluvil jsem s bohy, miloval ženy a skládal písně, při kterých minstrelové vzlykali. Možná jste o mně slyšeli. Tak začíná Kvothův příběh – od jeho dětství strávené ve skupině potulných herců, přes léta prožitá jako polodivoký sirotek na ulicích zločinem prolezlého města až po drzý a nepřehlédnutelný vstup do obtížného a nebezpečného studia magie na slavné Univerzitě. Na samém počátku však Kvotha potkáváme již jako zkušeného mága, zručného zloděje, suverénního muzikanta a neblaze proslulého vraha. Ale ve Jménu větru se toho o něm skrývá mnohem víc, vždyť jde o pravdivé zobrazení událostí skrývajících se za legendou o Kvothovi Královrahovi.

 

Zaklínačka Lota

Česká fantasy, no potěš! Anebo ne? Jedno je jisté, budete překvapení! Někteří naši autoři totiž psát opravdu umí. Petra Neomillnerová rozhodně není na fantasy poli žádný nováček. Její díla se vyznačují osobitým stylem a pro svůj jazyk, otevřené zobrazení násilí a nešetření “lechtivými scénami” si vysloužily nálepku “dirty fantasy”. Od roku 2012 se věnuje i tvorbě literatury pro děti a mládež pod hlavičkou vydavatelství Albatros.

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.

 

 

Zdroj úvodní fotky: Netflix

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *