RECENZE: Včely jako lék na bolavou duši
1.11.2019
RECENZE: Všichni irští svatí a kočka Beckett
13.11.2019

Ještě, že jsme byli všichni celý rok naprosto nejhodnější, protože knižní seznam pro Ježíška bude stát za to ?… A to je teprve začátek listopadu! Podzimní fujavice totiž přifoukly zatraceně dobré kousky. Třeba další Tukoně, včelí lék na depku, pořádnou dávku pařížské elegance, anebo nového Harariho. Ale pěkně popořádku…

 

 

Život s chutí kari Kari s chutí života

Jak si pořádně okořenit život? Stačí hodit za hlavu ubíjející práci v korporátu, otevřít si obchůdek s kořením, zabouchnout se do obchodního partnera Pákistánce, a pak z lásky (a trochy hecu) postupně vypiplávat kari k dokonalosti ??. P. S. Zapomeňte na „ošulené“ pytlíčky s kořením z klasických supermarketů! Tyhle recepty jsou poctivé – medově sladké, nádherně trpké a neskutečně intenzivní ?.

 

 

Jedlička se narodila

Každý malošek si zaslouží alespoň jednoho tukoního ochránce! ? Jedlička se narodila je neskutečně milý, něžný a snový příběh o zimě v lese. A všech těch větvičkách, kožíšcích, bodlinkách ? a peříčkách, o které je potřeba s láskou pečovat ❄.

 

 

Srdce včely má pět komor

Máte náladu pod psa ??

Propojte se s přírodou a pořiďte si včely ?! Tihle drobečkové jsou totiž nejlepší terapií na člověčí bolístky všeho druhu… alespoň podle Helen Jukes, autorky románu Srdce včely má pět komor. Recenzi najdete na našem knižním blogu. Tentokrát od člověka nejpovolanějšího – rostlinolékaře a zapáleného včelaře v jedné osobě.

 

 

Pařížská švadlena

Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti.

„Fascinující a skvěle podložené ztvárnění světa módy New Yorku během druhé světové války… a několik přímo božských popisů šatů.“ ― Gill Paulová, spisovatelka

 

 

Kirke

Román Kirke se svými plnokrevnými postavami, podmanivým jazykem a stránkami plnými napětí nabízí mistrovsky zpracovaný příběh o rivalitě mezi příbuznými, palácových intrikách, lásce a ztrátě a přináší svědectví o nezdolné ženské síle ve světě ovládaném muži.

 

 

Láska k nedokonalým věcem

Mnozí z nás na různé tlaky v životě reagují tím, že se stáhnou do sebe a problém ignorují, což někdy vede k úzkosti nebo depresi. Jiní reagují tím, že se usilovněji věnují svým povinnostem v práci, ve škole nebo doma, v naději, že to přinese štěstí jim samotným i jejich nejbližším. Co když ale stačí být prostě sám sebou?

Když se staráte v první řadě o sebe, také svět uzná, že si zasloužíte, aby o vás bylo postaráno.

 

 

Jak na sítě

Správa “socek” – to není ani práce, ale osmihodinový veget! Sen každého mileniála. Lajky ? sem, srdíčka ❤️ tam… s prstem v uchu a egem až u stropu. Nebo ne?

Omyl! Sociální sítě jsou živý organismus čeledě chameleonovitých ?… a trendy se mění rychlostí světa. Co platilo včera, je dnes už trapné. A co platí dnes… si domyslíte. Markeťák, nemarkeťák, každý občas trošku tápe. Znáte to, máte vychytanou hodinu, podchycené hashtagy a foto jak z National Geographic… no a fanoušci zůstanou vlažní jako psí čumák. Zatočte se všemi sociálními bolístkami jednou pro vždy! S knihou Jak na sítě od kapacit v oboru – Elišky Vyhnánkové a Michelle Losekoot.

 

 

Jeď dál

Austin Kleon je génius! Hluboké (a zároveň dětsky jednoduché) pravdy o produktivitě vám naservíruje tak, že je vstřebáte prostě kdykoliv. Chcete být dobří? Tak makejte. Každý den. Tak dlouho, dokud se definitivně nezdekuje poslední umělecký démon.

Postup? Nějakých pár minut/hodin/světelných roků si lámat hlavu… tak trochu čekat na osvícení… a pak pomalými krůčky a rutinou každodenní doklopýtat až do euforického finiše… a co pak?  No zase celé pěkně od začátku. A když si už fakt připadáte jak praštění palicí a kreativita, ta múza ošidná, je zrovna někde na wellnessu, otevřete tenhle manifest od samotného hrdiny kreativity. Klidně úplně kdekoliv…

 

 

21 lekcí pro 21. století

Možná už brzy neštěkne po většině lidstva ani pes, proč taky… zastoupí nás kyborgové ?, které jen tak jednoduše nevyřadí ze hry první podzimní rýmička ani PMS. Svět se řítí tam, kam slunce nesvítí, a technologicko-ekologická smyčka se utahuje stále víc. Harari ve své novince radí, jak si zachovat zdravý rozum ve světě, kde vám ženicha na míru vybere zanedlouho strýček Google ?.

 

 

Pro Knihy.cz

Vendula Freundová

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *