RECENZE: Mlčeti zlato. Anebo raději Zlatá rybka
26.6.2019
RECENZE: Motýlí chlapec je prolezlý severským chladem až na kost
4.7.2019

Konečně přichází vytoužená dovolená D 🌞.  Domovy se line vůně čerstvě usmažených řízků a kufr auta tak trochu připomíná tetris. Až na to, že jakmile do něj všechny ty nezbytně nutné knížky zdárně naskládáte – nezmizí. Ale to nevadí, příslib zaslouženého lenošení za to rozhodně stojí!

Dáme vám tipy na letní tutovky, které u moře rozhodně zabodují. Nebojte, žádné přehnané složitosti… ale ideální vsuvka mezi šnorchlováním v moři a piña coladou v plážovém baru🍹.

 

 

1. Petra Jirglová: Letuška z economy

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání! Vtipné historky o kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech i o tom, že zkrátka není všechno zlato, co se třpytí.

 

 

2. Nika Mišjaková: Prosecco do žíly

Kniha Prosecco do žíly je tragikomickým pohledem na seznamování po třicítce, s jojo efektem a spoustou vypitého vína. Nika totiž má za sebou hned několik turbulentních let, kdy dostávala ve vztazích pořádně na frak… tak nějaká ta decinka přece neuškodí!

 

 

3. Silvia Araziová: Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

Výborně napsaný román úspěšné argentinské spisovatelky s lehce nostalgickým nádechem přiměje čtenářky k novému pohledu na vlastní citový život. „Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě” je zamyšlením nad láskou, manželstvím a osamělostí.

 

 

4. Michal Viewegh: Účastníci zájezdu

„… jestli se ty hnědý podšálky ztratí!“ Oblíbená letní stálice je plná komických i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké vášně se odrážejí v příběhu plném jemné ironie.

 

 

5. Barbora Šťastná: Láska pro samouky

Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne ve světě nezadaných. Zažije pár katastrofických schůzek a zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder nebo Instagram…

 

 

6. Busny: Busny Tam

Na co všechno narazíte, když se rozhodnete cestovat napříč Afrikou ve zpola nepojízdném růžovém autobuse?

Jsme Marika a David a vydali jsme se do Afriky natáčet seriál. Nápad vyrazit na dobrodružnou cestu vznikl spontánně jednoho večera u piva. Od prvotního nadšení uplynuly dlouhé měsíce zařizování, telefonování, balení a zkoušek, kolik toho naše nervy vydrží. Nakonec to zvládly a my poprvé stanuli na africkém kontinentě.

 

 

7. Gillian Hicková: Veterinářka

Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *