Než hipstři obsadili pražské Vinohrady
25.1.2019
Díla, která se v Česku vyšvihla na literární špičku
30.1.2019

Když plány zaskřřřípou, co s tím? Brečet? Nadávat na osud? 💥

První měsíc v doprovodu novoročních předsevzetí je sice za námi, ale jak už jistě víte, ne vždycky vše šlape podle našich plánů. O tom, jak nám život občas přehodí směrovku a my se chtě nechtě musíme vydat naprosto jinam, než jsme si přáli, je i novinka Holky s voctem od Kláry Mandausové, která je naším novým knižním favoritem. Tento měsíc ji doprovodí dalších devět titulů, od mrazivých thrillerů po romantické dojáky. Takže si uvařte čaj, zachumlejte se do peřiny a jde se na to…

 

1. Julie Cohen: Jak voní láska

 
Může vůně vyvolat lásku? Po smrti matky, slavné malířky, s níž cestovala po celém světě, zůstává Felicity sama. Nakonec se vdá za novináře Quinna a stává se součástí jeho rodiny. Vše se zdá být jako typická a poklidná vesnická idylka. Pak ale najednou Felicity ve vzduchu ucítí podivně známou vůni, která ji připomene dávnou lásku. Vůně se objevuje čím dal častěji a Felicity začne cítit pochybnosti. Pohrává se s ní její mysl nebo se má vydat za hlasem svého srdce a tajemnou vůní?

 

2. Samantha Kingová: Matčina volba

 
Bestsellerový thriller Matčina volba doporučujeme pouze těm nejotrlejším z nejotrlejších. Madeleine odjakživa žila pro svá dvojčata, Aidana a Annabel, za které by položila život. V den jejich desátých narozenin však čeká její mateřskou lásku zatěžkávací zkouška. Na dveře u nich klepe vrah a nutí ji udělat děsivé rozhodnuti: které z děti přežije a které zemře – syn nebo dcera?

 

3.Jo Jakeman: Náš manžel

Kam až byste zašly, abyste se pomstily svému ex? Imogen opustil Phillip kvůli mladší a hezčí ženě. Během nepříjemného rozvodového řízení se u ní najednou objeví a vyhrožuje, že je připraví o syna, pokud do konce měsíce nezmizí z jejich domu. Imogen se vyděsí a provede něco opravdu šíleného. Pak už jí nezbývá než bojovat o život. Nečekané spojence najde v bývalé a budoucí ženě svého manželka: tyto tři ženy totiž kromě stejného muže spojuje především chuť se mu pomstít.

 

4. T. J. Brearton: Nezvěstná

Probouzíte se ráno s pocitem, že vás čeká obyčejný den? Stejně to má i Katie Calumetová. Ovšem jen do té doby, než se nevrátí se svého ranního běhu. Kým a proč byla unesena? Na to musí přijít detektiv Justin Cross, který záhy zjišťuje, že se setkal s vůbec nejtěžším případem své kariéry, a to i proto, že rodina Calumetových má svá vlastní tajemství. Zatímco Justin bez oddychu pátrá po tom, kdo a proč ji unesl, Katie se zoufale pokouší utéct svým únosům. Stihne ji Justin najít dřív, než bude pozdě?
 

5. Radka Denemarková: Hodiny z olova

 
Jediná česká autorka, která obdržela prestižní cenu Magnesia Litera ve třech kategoriích – za prózu, publicistiku a překladovou knihu. To je Radka Denemarková, jejíž skalní fanoušci se mohou radovat z dlouho očekávané novinky s názvem Hodiny z olova. Český podnikatel, jeho manželka a dospívající dcera, ruský diplomat, francouzský literát, americká studentka kaligrafie a řada další hrdinů, kteří odjeli do Číny, aby si uklidili ve svém životě, ten se je jim však víc a víc rozpadá.  Každý z hrdinů něco nenávratně ztrácí, každý z nich hledá pevný bod v minulosti, ale vůbec nevědí, na co si vzpomenout.
 

6. Alexandra Borowitzová: Rodina a jiné katastrofy

 
Emily se připravuje na nejkrásnější den svého života. Hm… Tak se to alespoň o svatbách říká. To by ale na tu její nesměla přijet celá Emilyina dysfunkční rodina, která odstartuje katastrofické předsvatební přípravy. Jak to celé dopadne?
 

7. Klára Mandausová: Holky s voctem

 
Když plány skřřřřípou, co s tím? Brečet? Nadávat na osud? Vyčítat smůle, že se nám nalepila na paty? Blbost! Dělat si z toho legraci. To je jediné řešení, jak to všechno zkusit přežít. Protože život za tu zábavu prostě stojí.

8. Lynda La Plante: Vdovy

 
Jak by se vám líbila kombinace krimi románu a humoru? Zábavný román Vdovy od Lyndy La Planteové vznikl podle slavného britského seriálu z roku 1983, již brzy se však dočká modernizované filmové podoby. A na co se čtenáři mohou těšit? Geniální zločinec Harry Rawlins má už před dvacet let kliku – policie je na něj krátká a loupeže mu prozatím vycházejí. Přepadení obrněné dodávky mu mělo vynést další statitisíce liber, jenže celá akce nabírá nečekané obrátky a Harry Rawlins při ní umírá. Dokončí celou akci Harryho manželka Dolly nebo bude konečný triumf v rukou policie?
 

9. Angela Marsonsová: Pohřbená pravda

 
Máte rádi pořádné detektivky? Pak nesmíte přijít o temný příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý výkřik se dočkala rekordního prodeje přes milion výtisků. Když jsou na pomezí dvou policejních okrsků nalezeny kosterní ostatky, je inspektorka Kim Stoneová postavena nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – má spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla úplně v dobrém. Průzkum ostatků ukáže, že těl tu nakonec leží víc a že oběti rozhodně neumřeli přirozenou smrtí.
 

10. Carys Brayová: Píseň pro Issy Bradleyovou

 
Přichází podzim, a i když se svět zbarvuje do nádherných barev, nelze se vyhnout skutečnosti, že léto končí a v přírodě vše umírá. U Jacoba v pokojí leží v klubíčku schoulený mrtvý pavouk a na palandě leží schoulená máma, ale o tom se nesmí mluvit. Táta říká, že by to lidi nepochopili. Jacob tohle tajemství neprozradí, sám totiž jedno má. Jakmile v sobě najde dost víry, vykoná zázrak a všechno bude jako dřív – Issy se vrátí, máma vstane a všichni budou žít šťastně až do smrti. Dlouho očekávaný román vypráví o vyrovnávání se ztrátou, a především pak o tom, že každý někdy potřebujeme zázrak.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *