Náš prosincový wishlist
3.12.2018
Páteční recenze: Bestsellerová Elena Ferrante a její debut Tíživá láska
7.12.2018

Patříte mezi ty, kteří se odmítají podívat na film bez toho, aniž by si předtím přečetli knihu? Pokud ano, pak je dnešní článek přímo pro vás. Zapátrali jsme, které knížky se v příštím roce dočkají filmového zpracování, a tak už nehrozí, že na film nebudete připraveni. Čas utíká, Emma Watson nepočká, tak šup na to.

 

 

1. Kde se touláš Bernadetto, Maria Sempleová

Pro někoho geniální, pro jiného vyšinuté. Kde se touláš Bernadetto je nezřízeně vtipná kniha, jejíž filmové zpracování má v rukou režisér snímků Před úsvitem, Před půlnocí a Chlapectví Richard Linklater.

 

 

2. Slavík, Kristin Hannahnová

Slavík, jedna ze čtenářsky nejlépe hodnocených knih (Databáze knih: 95%), je příběhem o dvou sestrách, které se snaží přežít uprostřed německé okupace Francie během druhé světové války. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život a smrt nejen její a jejich blízkých.

 

 

3. Hlava 22, Joseph Heller

Ve své nejslavnější knize popisuje Joseph Heller svět, kde je vše postavené na hlavu. Stejně jako předchozí titul se odehrává za druhé světové války a v sérii absurdních epizod vyprávěných z hlediska několika postav satiricky napadá krutost a nesmyslnost válečné mašinerie. V hlavních rolích George Clooney, Christopher Abbott a Charlie Dattolo.

 

 

4. Malé ženy, Louisa May Alcottová

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Jste zvědaví na herecké obsazení? Tak pozor. Čeká nás Ema Watson, Maryl Streep a Laura Dern.

 

 

5. Podzemní železnice, Colson Whitehead

Cora je otrokyně pracující na bavlníkové plantáží, kde lidé žijí v příšerných podmínkách. Vede se jí ještě o něco hůř než ostatním, odvrhla ji i černošská vesnice. Caesar, otrok, kterého páni nedávno přikoupili, vypráví Coře o podzemní železnici a přesvědčí ji k riskantnímu útěku na sever. O režii Podzemní železnice se postaral Barry Jankins, oscarový vítěz za snímek Moonlight.

 

 

6. Sirotci z Brooklynu, Jonathan Lethem

Lionel Essrog je brooklynskou bizarní “hříčkou přírody”, sirotek, postižený Tourettovým syndromem, který nekontrolovatelně vyštěkává vulgarity, přepočítává předměty, dotýká se lidí, porcuje slova na atomy a skládá z nich nová. Spolu s dalšími třemi odchovanci chlapeckého sirotčince pracuje pro dopravní agenturu alias detektivní kancelář známého Gangsterra Franka Minny. Kniha získala prestižní ocenění National Book Critics Award v kategorii fikce a také ocenění Gold Dagger Award za nejlepší detektivku roku. Jsme zvědaví, jak dopadne na plátně!

 

 

7. Všechny malé zázraky, Jennifer Nivenová

Další knížka z hromádky New York Times bestsellerů. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit své rodné městečko, které ji připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho bude zachraňovat. Čekáte romantiku? My taky!

 

 

8. Stehlík, Donna Tarttová

O životním příběhu Theodora Deckera lze s troškou nadsázky říci, že je příběhem osudových ztrát a nálezů – teroristický útok v newyorském Metropolitním muzeu umění jej v raném mládí připraví o milovanou matku, ale zároveň ho nečekanou shodou okolností učiní vlastníkem slavného díla holandského mistra Fabritia, obrazu nevyčíslitelné hodnoty.

P.S. Hvězdné obsazení: Nicole Kidman, Sarah Paulson, Ansel Elgort a Luke Wilson 😍

 

 

9. Žena v okně, A. J. Finn

Anna Foxová žije sama, ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici nastěhují Russelovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna uvidí něco, co neměla… Těšíme se na Amy Adams, Julianne Moore a Garyho Oldmana.

 

 

10. Řbitov zvířátek, Stephen King

Dnes už legendární „kingovka“, to je naše dnešní třešnička na dortu. Děsuplná atmosféra byla v knižní verzi od první do poslední strany, tak uvidíme, co s námi udělá ta filmová.

 

Za Knihy.cz

Milena Toman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *