Náš listopadový wishlist ?
31.10.2018
Páteční recenze: Neviditelná republika & Aristokratka
2.11.2018

Z vášnivého čtenáře (téměř) vrahem

První listopadový den začínáme kuriózním případem ze světa knihomolů, na který včera upozornila zahraniční média. Na Antarktidě došlo k vážnému střetu mezi dvěma bibliofily, jež skončil vážným ohrožením na životě jednoho z nich.

Vědecký inženýr Sergey Sevistky (55 let) se rozzuřil a bodnul kolegu Olega Beloguzova (52 let) kuchyňským nožem. Ten mu na vzdálené antarktické stanici nepřestával prozrazovat konce knih.

Je to vůbec poprvé, co byl někdo obviněn z pokusu o vraždu na Antarktidě. Oba dva muži předtím strávili čtyři drsné roky na izolované ruské stanici na King George Island, který je součástí Jižních Shetland. Ruští vyšetřovatelé sdělili, že oba dva muži se během dlouhých osamělých dnů stali vášnivými čtenáři. Beloguzov měl však zřejmě načteno o dost více a svému kolegovi údajně několikrát “vyslepičil“, jak kniha dopadne.

 

Zraněný Beloguzov byl s vážným zraněním hrudního koše a srdce letecky transportován do Chile, kde se na jednotce intenzivní péče zotavuje z nejhoršího. Podle doktorů jeho život už není v ohrožení.

Údajný útočník byl deportován do Petrohradu, kde byl okamžitě zatčen a hrozí mu obvinění z pokusu o zabití a těžké ublížení na zdraví. Vyšetřovatelé naznačují, že tato “antarktická přestřelka” byla pravděpodobně podpořena alkoholem.

 

 

 

Zdroj: The Sun, UK

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *