Drama barcelonské smetánky v době finanční krize
26.10.2018
Náš listopadový wishlist ?
31.10.2018

 

Na začátku října jsme upozorňovali na dlooouho očekávanou novinku od Markéty Lukáškové, který debutovala v roce 2017 románem Losos v kaluži. Jestli jste tento říjen natěšeně očekávali jeho volné pokračování, pak vás dnešní recenzí rychle vyvedeme z omylu. Panda v nesnázích nemá s Lososem kromě extrémně talentované autorky nic společného. O to víc budou ale fanoušci Lukáškové překvapení.

I když jsou životní okolnosti Báry z Lososa a Terezy z Pandy vyprávěny typickým “lukáškovským” humorem, nejnovější příběh zabrnká na čtenářovy emoce s daleko větší naléhavostí a intenzitou. Tereza alias Panda totiž není jedinou hlavní hrdinkou a emoční nášup je čtenářům tentokrát naservírován rovnou dvakrát: Tereziným vyprávěním ze současnosti a Mariiným z padesátých let minulého století. Historického tématu se určitě nelekejte – nečekají vás žádné letopočty a nudné zápisy z archivu, ale velmi osobní a dojemný příběh, v němž autorka věrohodně a sugestivně popisuje dva “démony“, se kterými se hrdinky musí poprat. V případě Marie je to komunistický režim, v případě Terezy zase rozchod s partnerem a boj s úzkostmi. I přes časový odstup několika desetiletí mají obě mladé ženy hodně společného…

Obě dějové linie budou místy pro citlivější jedince možná trošku náročnějším čtivem, utěšit vás ale může to, že jim nechybí místa, ve kterých se díky humoru a dost dobrým sarkastickým poznámkám můžete zasmát a aspoň chvilku oddychnout. Než zjistíte… že je všechno jinak, než jste na začátku čekali.

Panda v nesnázích je výjimečné, napínavé a emocemi naládované literární dílo a jsme přesvědčeni, že o něm ještě uslyšíme.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *