Splněný sen každého knihomola? Knižní nonstopka!
17.9.2018
Jak jsme si užili plzeňský Svět knihy 2018
24.9.2018

Pasi Ilmari Jääskeläinen: Den falešné kočky

Pasi Ilmari Jaaskelainen, jedna z nejvýraznějších postav současné literatury a představitel tzv. „finského podivna“, přichází s třetím románem, který, stejně jako v předchozích příbězích, zahalí čtenáře do magické atmosféry na hranici snu a reality, mezi rozumem a fantazií. Ačkoliv se vyprávění hlavního hrdiny Kaarny odehrává v jediném dni, ve skutečnosti v něm díky autorově jedinečnému stylu zažijeme několik desítek let. Den falešné kočky je vyprávění, v němž se Jaaskelainenovi opět podařila dokonalá a krásně podivná kombinace špionážního románu, detektivky, fantasy či pohádky, a proto je atraktivní četbou pro široké publikum čtenářů.

Melba Escobarová: Dům krásy

Pulzující a gigantická metropole může mít spoustu svých temných zákoutí. Na to přichází i mladá kosmetička Karen, která se přestěhuje do Bogoty, aby si zajistila lepší život a mohla se postarat o svého malého syna. V novém zaměstnání, zvaném Dům krásy, slyší mnoho tajemství i intimností, až se díky své práci stane klíčovou svědkyní při vyšetřování vraždy. Kdo zabil její mladou klientku Sabrinu? A proč je vyšetřování tak komplikované?
Klasickou detektivku ale od Domu krásy rozhodně nečekejte.  Jedná se o realistický román s prvky thrilleru, v němž hraje hlavní roli vyprávění o dramatických osudech různorodých žen, které hledají svoji cestu a bojují za spravedlnost.

Radka Třeštíková: Veselí

S veselou novinkou od nejprodávanější české autorky Radky Třeštíkové se čtenáři vydají na jižní Moravu, kam se po několika letech, vzestupech i pádech, rozhodne vrátit hlavní hrdinka Eliška. A kam konkrétně? Do Veselí nad Moravou. K rodičům. Do svého dětského pokojíčku. K sobě samé.
Ve srovnání s předchozími romány je román Veselí svěží, velmi optimistickou a oddychovou četbou a potěší každého, kdo sympatizuje s vinařským krajem, moravským nářečím a hlavně neobyčejně vykreslenými příběhy ze života hrdinek, které pracně hledají nový životní směr. 

Šárka Konečná: Deník moderní jogínky

S každým nádechem něco přichází, s každým výdechem odchází. Hlavní hrdinka této novinky, Šárka, má ale chuť vydechnout úplně všechno, prostě se vším praštit a obrátit svůj život vzhůru nohama.   A tak taky udělá: prodá svůj jediný majetek a vydává se do indického ašrámu, kde na ni čeká nejen kurz jógy, ale především setkání se skrytými obavami, návaly vzteku a bolestnými vzpomínkami. Nakonec ale zjišťuje, že cesta k sobě samé je sice trnitá, ale o to pestřejší a voňavější – jako Indie sama.

Kristina Ohlssonová: Potopa

Pokud patříte mezi milovníky severské literatury, pak nejnovější a zároveň nejmrazivější detektivku od švédské autorky Kristiny Ohlsonové přečtete jedním dechem. Potopa je šestou knihou z krimi série o Fredrice Bergmanové a Alexi Rechtovi, kteří tentokrát hledají spojitost mezi zdánlivě náhodnými zločiny odehrávajícími se v jednom a tomtéž městě. Jak se ale brzy ukáže, minulost vyplouvá napovrch, pachatel je ale bohužel vždy o krok napřed. Prozatím.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *