Jak vychovat zdravé a sebevědomé dítě?
28.8.2018
Chcete být zdravější, štíhlejší, atraktivnější a šťastnější? Tak oblečte pyžama a šup do postele
31.8.2018

Název: Proč muži lžou a ženy pláčou

Autor: Allan a Barbara Peasovi

Žánr: populárně-naučná

Nakladatelství: Pragma

Počet stránek: 360

Cena na knihy.cz: 225 Kč

Kniha Proč muži lžou a ženy pláčou je ten typ čtiva, kterým každoročně potěším (nebo v to aspoň doufám) několik kamarádů a rodinných příslušníků. Vztahy, láska, hádky a rozchody, to jsou věčná a vděčná témata, která prostě nikdy neomrzí. Jsou všude. Při ranní cestě vlakem do práce, na internetu, v oblíbeném magazínu, na billboardu, v kavárně, v knížce, filmu, na pracovní schůzce…a hlavně doma. Nebudeme si nic nalhávat, i já dokážu vést dvouhodinovou diskuzi s nejlepší kamarádkou o tom, “jak to jen mohl udělat” nebo “ach jo, proč to máme tak těžké”. Kdyby se ale našel odvážný, genderově vyrovnaný vědec a udělal by hlubokou analýzu těchto donekonečna se vynořujících vztahových otázek, zcela určitě by dospěl k tomuto závěru: Muž a žena jsou tvorové z dvou různých a příšerně vzdálených planet a to, že spolu vydrží, je tak trochu záhadou.

Dovolím si říct, že Allan a Barbara Peasovi takovými vědci jsou. Nezahltí vás ale nudnými statistickými daty o tom, kolik procent života tráví ženy sekýrováním a kolik dobrých rad a doporučení denně muži své drahé polovičce poskytnou. Jejich kniha Proč muži lžou a ženy pláčou je spíše praktickým průvodcem k tomu, jak si rozdíly mezi mužem a ženou konečně přiznat a to hlavní:  jak se s nimi jednou provždy smířit.

Kniha vám pomůže vyřešit tyto záhadné otázky  

  • proč musí mít muži ve všem pravdu
  • proč ženy pláčou víc než muži
  • proč se muži nikdy nezeptají na cestu
  • jsou tchyně opravdu saně?
  • proč ženy tolik mluví
  • proč muži dokážou vždy dělat jen jednu věc
  • proč ženy přehánějí

Aby se vám tato kniha zalíbila, nemusíte být fanoušky zajetých stereotypů o tom, že muži jsou lovci a že jedinou kompetencí ženy je 24hodinová stráž nad potomky a domácí krbem. V mojí knihovně si zasloužila své čestné místo nejen díky vědecky podloženým teoriím a příklady z praxe, ale hlavně díky dávce nenapodobitelného “gender” humoru.

P.S. Pokud si v těchto knihách libujete (stejně jako já), zkuste i další dva díly Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku a Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. 

 

Za knihy.cz s nadšením přečetla a napsala

Milena Toman

 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *