Nejkrásnější čtecí koutky I.
6.6.2018
Nejlepší české detektivky
20.7.2018

Název: Láskou ji nespoutáš

Autor: Atticus Lish

Žánr: poezie

Nakladatelství: Ikar

Počet stránek: 240

Cena na knihy.cz: 320 Kč

„Pustím tě do svého srdce, ale očisti si boty, než vejdeš“ – tak zní jeden z veršů dlouho očekávané básnické sbírky Láskou ji nespoutáš. Jejím autorem je Atticus – spisovatel, kterého na Instagramu obdivuje více než půl milionu fanoušků. Tento nadějný poeta oficiálně patří k hrstce šťastlivců, jejichž slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Není se tedy čemu divit, že byl časopisem Teen Vogue označen za nejzajímavějšího básníka současnosti. Své čtenáře okouzlil především upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejběžnější okamžiky všedního dne. Jeho krátké a úsporné verše nejčastěji inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách…

Po všech těch superlativech a chvále jsme se do této vizuálně působivé knihy pustili s velkým očekáváním. Musíme se ale přiznat, že jsme od ní čekali trošku víc.  Přestože v našich očích neurazí, ani nenadchne – má ambice potěšit, a to zejména pokud:

  • nemáte s poezií příliš zkušeností
  • patříte ke čtenářům Young Adult
  • pro kouzelnou grafickou stránku přimhouříte obě oči nad tou obsahovou
  • neodradí vás kolísající úroveň jednotlivých básní
  • jste romantici každým coulem

Některé verše se vám opravdu dostanou pod kůži, s jinými budete souznit, další v rychlosti přeletíte, ale jak už to tak v případě poezie bývá, objevíté také pár těch, jejichž poselství vám zůstane navždy skryto. Verše jsou někdy až znepokojivě krátké, prosté, a přesto dokonale úderné. Atticus nepřichází s ničím, co bychom neznali, a možná právě proto si nás opětovně získává. Láska, nostalgie, koncentrovaná deprese, ale také naděje a víra – to jsou některé z hlavních přísad této zajímavé sbírky poezie dnešní doby, která určitě stojí za povšimnutí.

 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐ (3/5)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *