Vila Tugendhat se probudí k životu
17.1.2018
Přečtete si vzkaz Arthura Millera o smrti Marilyn
18.1.2018

Hřbety knih vpřed nebo vzad? Tak tahle otázka rozděluje poslední týden všechny vášnivé čtenáře. Otočit hřbety knížek s názvy směrem ke stěně je poslední dobou v interiérovém designu velice trendy, jenže ne vždy se tato módní vychytávka shledá s pochopením. Jednoduše – jedni to milují a druzí nenávidí. My se v redakci přikláníme spíše k druhé variantě. Je to sice hezké na pohled, ale po praktické stránce je to opravdu k ničemu, obzvlášť když se snažíte v rychlosti najít svou oblíbenou knížku, tak u velkých sběratelů knih to může s takovou zabrat i celé hodiny.

Knihy můžete třídit různě – podle žánru, autora, abecedy nebo barvy obálek. Všechno z toho je pro nás nějakým způsobem užitečné. Jenže v roce 2018 tomu bude očividně jinak. Nový trend spustil virální šíření tohoto příspěvku na sociálních sítích. V nejmenovaném designovém magazínu Pete Otway našel tuto fotografii s textem “Lauren zachovává neutrální vzhled tím, že knížky poskládala jejich hřbety vzad”.  designová fotka sklidila ohromné množství kritiky a posměchu od lidí, co si v životě přečetli asi více knih, jak samotná Lauren.

 

BACKWARDS BOOKSHELVES

Trend se ale i přes všechny negativní ohlasy uchytil a tak můžeme najít na internetu spousty podobných rad a tipů, jak si zútulnit svůj domov. Co jsme z toho pochytili, tak hlavní je posbírat knížky v antikvariátu, nemusíte je vlastně ani nikdy přečíst a pak je uložte do poličky hřbetem ke stěně. A mistrovské dílo je na světě!

 

 

Zdroj: 1, 2, 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *