Zoufalé ženy dělají zoufalé věci na filmovém plátně
4.1.2018
Slyším tě všude – recenze
16.1.2018
Každý nový rok sebou přináší v knižním světě pár vybraných publikací, u kterých se předpokládá, že budou patřit mezi ty nejprodávanější za dané období. Česká nakladatelství prozatím ještě úplně neodhalila všechna svá esa v rukávu, ale prozradila nám alespoň tyto nejočekávanější knižní novinky.

 

 

Dan Brown – Počátek 

Nakladatelství: Argo
Předpokládané datum vydání: 7. 2. 2018

Hlavní hrdina Robert Langdon se tentokrát vydává do Španělska. Nebere si servítky s církví ani k vědě. Je přesně takový jakého známe a milujeme. Tentokrát mu při luštění záhad bude pomáhat nejmodernější technologie a ani vychytávka jako iPhone u toho nemůže chybět. Náhoda nebo skrytá reklama? Víme jen to, že kniha bude s největší pravděpodobností dalším autorovým bestsellerem a knižním sběratelům nemůže rozhodně tento kousek doma chybět.

 

 

 

Salman Rushdie – Zlatý dům 

Nakladatelství: Paseka
Předpokládané datum vydání: Neznámé

Tohle bude hodně kontroverzní kousek letošního roku. Autor se totiž zamýšlí nad americkou společností a nevykresluje ji zrovna v nejlepším světle. Autor se dokonce nebojí přiznat, že inspirací mu byl nový americký prezident Donald Trump. To už zní velice zajímavě.

 

 

 

 

Harry Potter – Cesta dějinami magie

Nakladatelství: Albatros
Předpokládané datum vydání: Neznámé

Letos tomu bude už dvacet let co byl vydán první díl Harryho Pottera a k tomuto výročí vznikne právě i tato kniha. Cesta dějinami magie je průvodcem bradavickými školními osnovami, kde se dozvíme jak pečovat o kouzelné tvory, které bylinky je potřeba sehnat na mnoholičný lektvar a nemůžeme zapomenout ani na obranu proti černé magii. Ve zkratce, najdete v ní vše potřebné pro studenty bradavické školy čar a kouzel. Navíc by kniha měla obsahovat dosud nezveřejněné rukopisy a náčrtky autorky.

 

 

Jo Nesbø – Proktorova senzační sbírka zvířat

Nakladatelství: Kniha Zlín
Předpokládané datum vydání: Červen 2018

Všechny díly Doktora Proktora se řadí mezi nejúspěšnější knihy pro děti a mládež, tak nepochybujeme, že i tato novinka bude slavit úspěch. O této knize toho ještě moc nevíme, jen to, že se příběh bude točit o zvířatech, o jejichž existenci jsme se neměli nikdy dozvědět. Kniha Zlín přišla akorát s touto upoutávkou: „Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou.“ . Obrázek si můžete udělat zatím sami.

 

 

Zdroj: 1, 2, 3,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *