Harry Hole poprvé na filmovém plátně
20.7.2017
Životní příběh Voldemorta v rukou fanoušků
11.8.2017

Název: Hygge, Prostě šťastný způsob života

Autor: Meik Wiking

Žánr: Osobní rozvoj, naučná literatura

Nakladatelství: Jota, 2017, 288 s.

Cena na knihy.cz: 209 Kč

 

Kniha už svým názvem vzbuzuje v čtenáři zvědavost. Však kdo by nechtěl být v životě šťastný? Navíc tu krásnou obálku touží mít ve své soukromé knihovničce určitě všichni, i kdyby se na ni mělo jenom prášit! Upřímně se musím přiznat, že před touto knihou jsem opravdu netušila, že existuje na světě něco jako je Institut na výzkum štěstí. Ale očividně funguje báječně. Jeho ředitel Meik Wiking sepsal pár zásadních věcí, které v průběhu let vypozoroval u dánské společnosti. Ta má být údajně tou nejšťastnější na světě. Jsou to většinou maličkosti, které dělají člověka opravdu spokojeným, jen si to moc neuvědomujeme, jak málo vlastně stačí ke štěstí. Víc jak polovinu celkové populace trápí deprese. Hygge je podle mě skvělým návodem jak se dát doslova do pohody. Po přečtení knihy se na svět dívám zase trošku jinak. A rozhodně se ztotožňuji s heslem knihy, které spokojenost vidí ve slově BÝT a ne MÍT. Věřte, že kniha stojí opravdu za přečtení.

Samozřejmě za recenzní výtisk knihy děkujeme nakladatelství Jota (FB) a také děkujeme, že celá naše redakce je díky nim zase o něco spokojenější 🙂

 

PS: Facebook a jiné sociální sítě mezi Hygge rozhodně nepatří 😉 Užívejte si proto raději svých blízkých v tom reálném světě, než přes chladné řádky ve virtuálním chatu.

 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *