Povídání o knihách: RICHARD SKOLEK
23.1.2017

Dávejme knižní dárky pěkně od srdíčka s patřičnou parádou!

1. PUNTÍKY JSOU STÁLE V MÓDĚ 
Potřeby
: Hnědý balící papír, nůžky, lepící páska, bílá temperová barva, obyčejná tužka s gumou na konci, bílá mašle

2. PUNTÍKY S KUSEM PŘÍRODY
Potřeby
: Jsou stejné jako v prvním případě + provázek, šišky
Hnědý balící papír si vyzdobíme stejně jako v prvním případě. Navíc zde přes stuhu umístíme hnědý provázek, ke kterému můžete přivázat nějakou ozdobu. V tomto případě jsou použity šišky s pomocí tavné pistole.


3. JEN PRO TY NEJZRUČNĚJŠÍ

Potřeby: Barevné papíry, nůžky, lepící pásku
Nejdříve si nastříháme stejnoměrné barevný proužky. Jejich délka musí odpovídat velikosti baleného dárku. Prvních 7 proužku si položíme těsně vedle sebe. Přes ně pak do kříže začnemeproplétat druhou várku proužků. Pro větší stabilitu můžete použít lepidlo na prostřední část, aby se vám nerozjížděly. Pak už stačí jen výtvor připevnit na knižní dárek.

4. SMYSLNÁ KRAJKA
Potřeby: Bílá krajka, balící papír dle výběru (nemusí být hnědý stejně jako na fotkách), nůžky, izolepa, mašle na zavázání
Dárky převázané krajkou působí velmi něžně a potěší oko ne jedné ženy. Ať tedy knížku chcete darovat mamince, babičcce či kamarádce, tak věříme, že s tímto určitě zabodujete. Knihu zabalíte klasickým způsobem do vámi vybraného papíru. Přes tento papír pak uvážete napříč jeden proužek krajky. Krajku se můžete pokusit na druhé straně připevnit lepící páskou, lepidlem nebo tavnou pistolí. Nám se nejvíce osvědčila ta poslední možnost. Potom již stačí přes krajku uvázat stuhu. Můžete si celý dárek ještě trochu vylepšit přidáním dalších dekorací, jak vidíte na fotkách.


5. NOVINY NEJSOU JENOM DO SBĚRU
Potřeby: černobílé noviny, mašli nebo provázek na zavázání, izolepu, nůžky
Místo klasického balícího papíru můžete použít levnější variantu – noviny. Je lepší použít ty černobílé bez zbytečných reklam a barevného potisku. Ale kreativitě se meze nekladou 🙂 Knihu zabalíte opět klasickým způsobem a omotáte mašlí či provázkem. Ostatní ozdoby a jmenovky lze na ně krásně upevnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *